Az Éden Művészeti Hálózat immár harmadik alkalommal hirdet erotikus versírópályázatot, mely egyedüli Magyarországon. A „Gyönyörben fürödve"verspályázatra az erotika témakörben 18 éves kortól nevezhetnek amatőr, elismerésre és megmérettetésre vágyó alkotószellemű versírók a világ bármely pontjáról. Kötettel rendelkező, profi költők a pályázaton nem vehetnek részt, valamint a zsűri tagjainak családtagjai sem!! A vers nem tartalmazhat obszcén, pornográf vagy durva kifejezéseket. Nevezési határidő november 21. A verset a tenyforras@gmail.com e-mailcímre lehet küldeni, és további felvilágosításért írjanak erre az e-mail címre.
A GreenLat Kft. Gyermekrajz-pályázatot írt ki, mely a környezetvédelemről szól, arról, hogy "Te mit tehetsz" a környezetért. Sok-sok értékes nyeremény gyerekeknek, diákoknak, csoportoknak, osztályoknak. Beküldési határidő: december 1. További információ a www.zoldhonlap.hu oldalon található.
Ha szeretitek a színházat, és kedvet éreztek az íráshoz, itt a lehetőség, hogy kipróbáljátok magatokat! Jelentkezzetek a Vígszínház Kamasz-bazár(va) pályázatára, ahová kétszereplős jeleneteket várunk titeket foglalkoztató témákról, problémákról. Írjatok saját magatokról, barátaitokról, legyetek ti is szereplői saját jeleneteiteknek! Ha elmúltál 14 és még nem töltötted be a 21-et, jelentkezz! A jeleneteket december 31-ig küldjétek el a kamaszbazarva@vigszinhaz.hu e-mailcímre! A beérkezett írásaitokat egy hattagú zsűri értékeli majd, melynek tagjai: Eszenyi Enikő színésznő, rendező, a Vígszínház igazgatója, Hegedűs D. Géza színész, rendező, a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanára, Koltai Edina diák, Juhász Iván, az Alternatív Közgazdasági Gimnázium tanára, Néder Panni a Színház- és Filmművészeti Egyetem rendezőszakos hallgatója és Garai Judit a Vígszínház dramaturgja. A legsikeresebb jelenetekből összeállított előadást a Vígszínház bemutatja, és a legjobb írásokat értékes díjakkal jutalmazzunk.
Az Európai Bizottság pályázat hirdet Nyelv-történetek címmel. Részvételi feltételek: Az Európai Bizottság nyelvekről szóló személyes történeteken alapuló versenye ("Nyelv-történetek").A verseny résztvevőinek az Európai Unió 23 hivatalos nyelvének (angol, bolgár, cseh, dán, észt, finn, francia, görög, holland, ír, lengyel, lett, litván, magyar, máltai, német, olasz, portugál, román, spanyol, svéd, szlovák, valamint szlovén) valamelyikén kell benyújtaniuk pályamunkájukat. A történet tartalma azonban bármely más nyelvről is szólhat, nem csupán az európai nyelvekről. További információért látogass el a http://www.tonguestories.eu oldalra.